Molėtų_progimnazija.JPG

Solidarumo bėgimas – tai jau 5-tąjį gimtadienį švenčianti organizacijos „Gelbėkit vaikus“ socialinė iniciatyva, kiekvienais metais sulaukianti vis daugiau visuomenės ir mokyklų dėmesio. 2014 m. vykusiame pirmame bėgime sportinių batelių raištelius rišosi ir solidarumo kilometrus bėgo daugiau nei 45 tūkst. moksleivių iš visos Lietuvos. Dėl tokios projekto sėkmės organizatoriai įsipareigojo bėgimą rengti kiekvienais metais, jį paverčiant nacionaline tradicija. Šio bėgimo misija — pasaulį daryti geresne vieta, skatinant solidarumą ir renkant paramą tiems, kam jos labiausiai reikia. Solidarumo bėgimą globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, palaiko LR Švietimo ir mokslo ministerija bei Ukrainos ambasada Lietuvoje.

 

Solidarumo bėgimo tikslai:

• ugdyti vaikų socialinę atsakomybę, sąmoningumą bei solidarumą;

• suteikti pagalbą Lietuvos ir Ukrainos vaikams. 2017 m. vykusiame 4-ajame solidarumo bėgime dalyvavo 69,3 tūkst. vaikų drauge su 6 tūkst. mokytojų iš 409 Lietuvos ugdymo įstaigų. Per iniciatyvos gyvavimo metus spėjome išauginti ir nemažą pačių ištikimiausių draugų būrį – net 116 ugdymo įstaigų bėgime dalyvavo jau ketvirtą kartą iš eilės!

 

2017 m. bėgimo metu surinktos lėšos buvo skirtos pasaulinės organizacijos „Save the Children“ pozityviosios tėvystės programai Lietuvoje pritaikyti ir įgyvendinti bei medicinos punkto pradinėje Zambijos mokykloje įsteigti.

 

5-ojo Solidarumo bėgimo metu surinkta parama bus skirta:

• organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrus Lietuvoje lankančių vaikų gerovei užtikrinti;

• vaikų žaidimų aikštelėms Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose įrengti. 

LIETUVOS VAIKŲ DIENOS CENTRAI

 

Kiekvieną dieną organizacijos „Gelbėkit vaikus“ globojamų 40 vaikų dienos centrų duris visoje Lietuvoje praveria daugiau nei 1000 vaikų. O tai reiškia daugiau nei 1000 atverstų ir paruoštų namų darbų sąsiuvinių, suvalgytų pietų porcijų, nupieštų piešinių, nubėgtų kilometrų ir įvykusių pokalbių tarp vaiko ir socialinio darbuotojo ar psichologo kasdien. Šiomis jaunos asmenybės vystymuisi itin svarbiomis veiklomis vaikų dienos centrai kovoja su socialine atskirtimi bei prisideda prie vaiko teisių apsaugos užtikrinimo. Tačiau vaikai – ne vienintelis šių dienos centrų rūpestis. Siekiant užtikrinti vaiko gerovę, būtina padėti ir šeimoms, kuriose jie auga. Tik tokiu būdu galėsime būti tikri, kad vaikas bus saugus ir mylimas po to, kai vakare užsiveria vaikų dienos centro durys. Tam, kad užtikrintume šiuos dalykus, reikia ne tik užsidegusių žmonių – dienos centrų darbuotojų – laiko bei jėgų, bet ir lėšų, už kurias šie vaikų dienos centrai galėtų įsigyti žemiškų, tačiau vaikams gyvybiškai reikalingų dalykų, tokių kaip vanduo, elektra, šiltos ir vaikams būti saugios patalpos ar maistas.

Kelmės Kražantės progimnazija.jpg
Untitled.png

Ukrainos teritorijų okupacija – tai jau penktus metus iš eilės trunkantis konfliktas, pareikalavęs 10 000 gyvybių, iš kurių daugiau nei 200 – vaikų. Priverstinis namų palikimas, išsiskyrimas su mama ir tėčiu, saugesnės buveinės paieškos – su tokiais nevaikiškais sunkumais kasdien susiduria 230 000 Ukrainos vaikų. Net ir trumpo atotrūkio nuo bauginančios kasdienybės ieškantys vaikai susiduria su pavojais: žaislais tampa minos, sprogmenų liekanos ir nepanaudota amunicija, palikta gyvenamosiose Ukrainos teritorijose, kuriose kasdien laiką leidžia vaikai. 
Būtent dėl šios priežasties dalis pinigų, surinktų 5-ojo Solidarumo bėgimo metu, bus skirta žaidimų aikštelėms Krasnahorivkos ir Sloviansko miestuose įrengti. Aikštelės, įkurtos šalia tarptautinės organizacijos „Save the Children“ pagalbos centrų, užtikrins, kad net apie 700 vaikų galėtų džiaugtis vaikyste saugiose teritorijose.